Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

15/08/2013

RAJD RZESZOWSKI NA MECIE - KOLEJNY TRIUMF KAJTO

Znamy już wyniki 22. Rajdu Rzeszowskiego – po raz czwarty w tym sezonie zwycięzcami rundy RSMP została załoga Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran. Kierowca Subaru Impreza RT R4 ponownie udowodnił swoją doskonałą dyspozycję i zapisał na swoje konto zwycięstwo na 8 z 11 odcinków specjalnych. Po raz pierwszy w karierze zwycięstwo OS-owe w klasyfikacji generalnej również wywalczyli Łukasz Habaj i Piotr Woś (Mitsubishi Lancer RT R4). Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz, trzecia nasza załoga, za kierownicą Forda Fiesty RT R2 w rywalizacji stawki CET, na swoje konto zapisała trzy odcinki specjalne w Pucharze.

Tegoroczna edycja imprezy przejdzie do historii przede wszystkim ze względu na panujący upał i bardzo wysokie temperatury oraz trudne odcinki specjalne, które pokonały wiele załóg (wiele z nich zakończyło jazdę poważnymi wypadkami). Cały weekend panowała piękna, słoneczna pogoda, wysokie temperatury były bardzo ciężkie dla załóg i samochodów, a zwłaszcza tych turbodoładowanych.

Pierwszy etap to pięć odcinków i zacięta walka o zwycięstwo pomiędzy Kajetanowiczem, a Grzybem, która po prawie 90 kilometrach rozstrzygnęła się z przewagą niespełna 5 sekund na korzyść lokalnego kierowcy Skody Fabii S2000. Łukasz Habaj, mimo trudnych warunków również walczył w czołówce klasyfikacji generalnej. Cztery odcinki zakończone w najlepszej piątce ostatecznie dały załodze czwarte miejsce po pierwszym etapie rajdu.

Emocji kibicom dostarczała nie tylko zacięta rywalizacja w „generalce”. W Pucharze CET walki również nie brakowało. Wszystkie z rozegranych tego dnia OS-ów Darek Poloński kończył na podium, a dwa odcinki wygrał. Załoga nie uniknęła niestety kilku przygód i wyjazdu poza drogę, dlatego do drugiego etapu startowali z trzeciego miejsca.

Kolejny dzień rajdu znów przywitał załogi i kibiców przepiękną, letnią pogodą. Na drugi etap organizatorzy przygotowali sześć odcinków, a na wszystkich tych próbach po zwycięstwa sięgały tylko załogi i samochody Rallytechnology. Bezbłędna jazda Kajetanowicza dała mu bezapelacyjny triumf w etapie i w klasyfikacji łącznej całego rajdu. Mistrzowie Polski podtrzymali swój monopol na zwycięstwa w RSMP 2013.

Ogromne szanse na doskonały wynik i miejsce na najniższym stopniu podium mieli Łukasz Habaj i Piotr Woś, jednak wszystko przekreśliła przygoda 300 metrów przed metą ostatniego odcinka specjalnego. Wypadnięcie z drogi i uderzenie w drzewo uszkodziło zawieszenie w Lancerze i nie było możliwości kontynuować jazdę. Załodze nic się nie stało.

Podobnie jak pierwszego dnia Darek Poloński rozpoczął jazdę od zwycięstwa na odcinku rozpoczynającym etap. Rywalizacja wśród zawodników CET nawet na moment nie straciła impetu. Emocji nie brakowało. Darek i Grzegorz utrzymała trzecią pozycję i na mecie otwierała szampana stojąc na najniższym stopniu podium.

Tradycyjnie bardzo dziękujemy kibicom, którzy zawsze są z nami i wracamy do domu, żeby bez chwili wytchnienia zabrać się za przygotowania do kolejnej rundy, która po raz pierwszy zaprowadzi nas aż na Litwę.

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2022
You are  1783540th guest on website - Unique guests: 139243 - Online now: 2 Web created by: Buchti.pl