Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

19/11/2013

ŁUKASZ HABAJ I SEBASTIAN FRYCZ - NAJSZYBSI "GOŚCIE" W BARBÓRCE CIESZYŃSKIEJ

Lista zgłoszeń tegorocznej edycji Rajdu Barbórka Cieszyńska zgromadziła wyjątkowo liczną grupę aut czteronapędowych. W tym gronie znalazły się także trzy załogi obsługiwane przez Rallytechnology. Dla załogi Łukasz Habaj i Piotr Woś start w ostatniej rundzie RPP był formą podziękowania dla kibiców za cały wspólny sezon. Obok niebieskiego Mitsubishi Lancera RT R4 na kibiców czekały dwa wyjątkowe powroty na odcinki specjalne po dłuższej przerwie. Wszystko za sprawą Sebastiana Frycza, który to ponownie pilotowany przez Tomasza Spurka wystartował Subaru Imprezą STi oraz Kamila Butruka, który w parze z Bartoszem Dzienisem walczył za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo VII.

Od chwili publikacji on-boardów z przebiegu odcinków specjalnych stało się jasne, że czeka wszystkich wyjątkowo wymagająca Barbórka Cieszyńska. Pogoda postanowiła podnieść załogom jeszcze poprzeczkę trudności. Do pierwszego porannego odcinka specjalnego załogi ruszały w silnej mgle. W tych warunkach prawie 13 km odcinek najszybciej pokonał Łukasz Habaj wyprzedzając Sebastiana Frycza o 2,5 sekundy. Kamil Butruk dotarł do mety z szóstym czasem. Wyniki OS 2 jeszcze bardziej rozgrzały rywalizację w Klasie Gość. Sebastian Frycz zbliżył się do lidera na niespełna 0,5 sekundy. Niestety pech dopadł naszą trzecią załogę. Złapany kapeć i strata czasowa zepchnęła Kamila Butruka na koniec klasy. Pierwszy przejazd odcinka Goleszów należał znów do załogi Habaj / Woś i ostatecznie to oni zjeżdżali na serwis jako liderzy z prawie 7 sekundową przewagą nad załogą Subaru. Kamil Butruk pomimo czasów osiąganych na odcinkach niestety nie miał szans na zniwelowanie poniesionych strat.

Z powodu wypadku, jaki zmusił organizatorów do odwołania czwartego odcinka specjalnego druga sekcja „Cieszynki” zamknęła się tylko jednym odcinkiem specjalnych. Po raz trzeci zwycięstwo OS-owe odniósł Łukasz Habaj i dołożył konkurentom 1,2 sekundy. Frycz i Butruk byli odpowiednio na drugim i czwartym miejscu. Podczas ostatniego przejazdu OS Leszna znów najszybszy okazał się Sebastian Frycz, a pozostałe pozycje podium uzupełniły także załogi Rallytechnology (Habaj przed Butrukiem). W momencie gdy do mety pozostał tylko jeden odcinek czołowe dwie załogi Klasy Gość z pozostałymi załogami dzieliła ogromna różnica. Jasne stało się, że spośród właśnie tych dwóch załóg należy spodziewać się zwycięzcy. Łukasz Habaj najlepszym czasem przypieczętował swój sukces, a Sebastian Frycz w powrocie na polskie trasy odnotował drugi wynik ze stratą ponad 10 sekund, co nie zmienia faktu, że jako jedyny nawiązywał równą walkę z Lancerem R4. Wszystkie trzy załogi Rallytechnology dotarły do mety na Rynku w Cieszynie jednak Kamil Butruk mimo czołowych czasów poszczególnych odcinków nie miał już wiele do powiedzenia w kwestii ostatecznego wyniku.

Cieszymy się, że po wyjątkowym i pełnym sukcesów sezonie 2013 zespół Rallytechnology w tak znaczącym stopniu mógł mieć swój wkład w przebieg końcowej rundy RPP. Gratulujemy wszystkim, którym udało się na mecie zakończyć 39. edycje kultowej "Cieszynki". Tradycyjnie nasi kibice nas nie zawiedli. Osobne podziękowania należą się właśnie Wam, za to, że niezależnie czy za granicami kraju, czy w Polsce, czy w stawce RSMP czy w RPP, zawsze możemy na Was liczyć. Już teraz zapraszamy do Warszawy na Barbórkę w stolicy, która zbliża się wielkimi krokami.

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2022
You are  1783491th guest on website - Unique guests: 139243 - Online now: 2 Web created by: Buchti.pl