Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

08/01/2015

JANNER DOSKONALE ROZPOCZYNA NOWY SEZON

Jeszcze niedawno podsumowywaliśmy poprzedni rok, a już mamy za sobą pierwszy start w sezonie 2015. Wszystko to za sprawą załogi Sławomir Ogryzek / Jakub Wróbel, która w Peugeocie 208 R2 wystartowała w 32. Internationale Jänner Rallye. Impreza w tym roku była w pełni zimowym rajdem. Wszystkie z rozegranych 18 odcinków specjalnych pokryte było śniegiem i lodem. W tych trudnych warunkach polscy kierowcy osiągnęli historyczne wyniki. Kajetan Kajetanowicz był bezkonkurencyjny na siedemnastu odcinkach specjalnych, ale rewelacją rajdu byli także obsługiwani przez Rallytechnology Sławek i Jakub. Peugeotem 208 R2 często osiągali czasy w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, niejednokrotnie pokonując rywali w dużo mocniejszych samochodach R5, S2000 i R3.

Pierwszy dzień rywalizacji to 138 km „OSowych” i cztery strefy serwisowe. Po pierwszej pętli Sławomir Ogryzek zajmował doskonałe 8. miejsce i jako jedyny spośród kierowców samochodów 2WD awansował do pierwszej dziesiątki. Cały pierwszy etap to równa i bezbłędna jazda, a wizyty w serwisie ograniczały się tylko do kosmetycznych prac przy samochodzie. W klasyfikacji ERC 3 spośród 10 odcinków, na swoje konto zapisali aż dziewięć wypracowując łącznie prawie 4 minuty przewagi.

Drugi dzień to kolejne osiem odcinków, z których najdłuższy miał ponad 21 kilometrów. Zawodnicy ruszyli do rywalizacji w mroźny poranek jeszcze przed ósmą rano. Warunki nawet na chwile nie stały się łatwiejsze, ale chłopaki znów mocny akcentem zapisali się na pierwszej pętli. Podwójne siódme miejsce na odcinkach 11 i 12 umocniło załogę na 12 pozycji w „generalce” i na prowadzeniu w klasie.

Dwie ostatnie próby, najdłuższy tego dnia odcinek, dał załodze awans na 11 miejsce, które dowieźli do mety. Polacy zostali najwyżej sklasyfikowaną załogą wśród samochodów z napędem na jedną oś. Wygrywając łącznie 13 odcinków byli bezkonkurencyjni w 2WD i ERC3.

Rallytechnology zanotowało udany powrót na trasy Rajdu Janner. W pierwszym wspólnym starcie mieliśmy swój wkład w życiowy wynik Sławomira Ogryzka i Jakuba Wróbla, którzy zostali liderami Mistrzostw Europy w ERC 3. O doskonałej postawie w tym arcytrudnym rajdzie świadczy obok wyników, także nominacja załogi do nagrody Colin McRae Flat Out Trophy.

W dobrym stylu rozpoczynamy sezon 2015 – załoga, samochód i zespół spisał się perfekcyjnie, a mimo dużej odległości na austriackich odcinkach nie zawiedli także polscy kibice. Dziękujemy!

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2022
You are  1783445th guest on website - Unique guests: 139243 - Online now: 2 Web created by: Buchti.pl