Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

28/09/2011

KAJTO I RALLYTECHNOLOGY NAJSZYBSI W RAJDZIE POLSKI 2011

Znamy już wyniki 68 Rajdu Polski. Najszybsza w klasyfikacji łącznej po 13 odcinkach okazała się załoga Rallytechnology - Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Dawno w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski nie mieliśmy okazji śledzić tak wyrównanej i zaciętej rywalizacji. Największa motoryzacyjna impreza w Polsce przyniosła nam także największe sportowe emocje. Czołówkę rajdu od pierwszego, do ostatniego odcinka dzieliły bardzo małe różnice czasowe. Rajd rozpoczął się już w piątek, od wytyczonego w Mikołajkach superoesu. Próbę o długości 2,5 km najszybciej pokonał Kajto i to on został pierwszym liderem. Sześć sobotnich odcinków specjalnych padło łupem sześciu różnych kierowców. Kajto dopisał do swojego konta zwycięstwo na OS 2. Po pierwszej pętli załoga Subaru spadła z pozycji lidera na trzecie miejsce, jednak Kajto nadal utrzymywał doskonałe tempo. Rajd Polski przy pięknej i słonecznej pogodzie śledziły ogromne tłumy kibiców. Kajto pierwszy dzień ukończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, ale jego strata do zwycięzcy po przejechaniu 112 km odcinków specjalnych wyniosła tylko 9,5 sekundy.

Podczas niedzielnego etapu pogoda ponownie była słoneczna. Kajto i Jarek zaatakowali już od pierwszego odcinka i systematycznie odrabiali straty, pnąc się w klasyfikacji. Różnice czasowe w czołówce nadal były bardzo małe, ale łupem załogi Rallytechnology padły aż 4 z 6 rozegranych odcinków (podwójne zwycięstwo na odcinkach Syba i Zalesie). Kajto wrócił na pozycję lidera na dziewiątym odcinku specjalnym i nie oddał pierwszego miejsca już do mety. Po pięknej walce z przewagą ponad 10 sekund załoga Kajetanowicz i Baran po raz drugi z rzędu zostali zwycięzcami najbardziej prestiżowego rajdu w Polsce. Dorobek punktowy powiększył się także o zwycięstwo w klasyfikacji drugiego dnia rajdu, co pozwoliło aktualnym Mistrzom Polski wrócić na czoło klasyfikacji generalnej RSMP 2011. Wyniki Rajdu Polski są bardzo cenne dla naszego zespołu przed ostatnią rundą - Rajdem Koszyc.

Subaru Impreza bardzo dobrze zniosło trudy szutrowych odcinków specjalnych i ominęły nas problemy techniczne. Zmiany ustawień zawieszenia i doskonały dobór opon pozwoliły lepiej dopasować samochód do panujących warunków. Dzięki doskonałej jeździe załogi i ciężkiej pracy całego zespołu piękny 68 Rajd Polski 2011 zakończył się dla nas ogromnym sukcesem. Serdecznie dziękujemy za gorący doping wszystkim naszym kibicom.

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2023
You are  2056801th guest on website - Unique guests: 150202 - Online now: 1 Web created by: Buchti.pl