Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

14/06/2012

RALLYTECHNOLOGY ZDOMINOWAŁO PODIUM

Na odcinki specjalne 27. Rajdu Karkonoskiego wyruszyły dwie załogi obsługiwane przez Rallytechnology, bezapelacyjni liderzy – Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran oraz zajmujący drugie miejsce w Grupie N – Łukasz Habaj i Piotr Woś. Obydwa samochody zostały doskonale przygotowane do rywalizacji w trzeciej rundzie RSMP 2012.

Kajto na trasę odcinka specjalnego rozpoczynającego sobotni etap wyruszył jako pierwszy i od razu nie pozostawił złudzeń, kto będzie faworytem tego rajdu. Wszystkie odcinki pętli padły łupem załogi Subaru Imprezy RT i Kajto na pierwszym serwisie zameldował się z ponad 26 sekundową przewagą.

Załoga Habaj / Woś w swoim drugim wspólnym starcie jazdę rozpoczęła spokojnie, jednak z każdym kolejnym odcinkiem ich Lancer Evo IX piął się wyżej w klasyfikacji generalnej. Po pierwszej pętli mimo małej przygody zajmowali doskonałe trzecie miejsce, tuż za dwiema Imprezami.

OS 5 – Zachełmie, był pierwszym w 27. edycji rajdu, którego nie wygrał Kajetanowicz, ale stracił do zwycięzcy 0,4 sekundy. Przewaga wypracowana po łącznie 6 wygranych odcinkach była na tyle duża, że Kajto nie stracił miejsca lidera nawet pomimo problemów technicznych na krótkiej próbie numer 7. Wojtek chuchała odrobił ponad 17 sekund, ale nadal tracił ich kilkanaście. Usterkę szybko udało się znaleźć i wyeliminować, więc załoga Kajetanowicz / Baran szybko wróciła do gry, zapisując na swoje konto ostatni odcinek dnia.

Łukasz Habaj na drugiej pętli swojego tempa nie zmniejszył. Bezbłędna i skuteczna jazda pozwalała im walczyć na równi z samochodami R4 i Super 2000. Doskonałe czasy zaowocowały trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej.

Drugiego dnia Rajdu Karkonoskiego zostało do rozegrania jeszcze 7 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 91 km. Wyniki pierwszej niedzielnej próby ułożyły się tak, jak klasyfikacja rajdu. Rywalizacja szybko nabrała tempa. Walka była zacięta, ale jeden punkt zawsze zostawał niezmienny – wygrane „oesowe” załogi Kajetanowicz / Baran. Kajto ponownie w tym sezonie pokazał, że jest doskonałej formie. Kibice ciesząc oczy jazdą Kajetanowicza nie mogli jednak narzekać na monotonie, ponieważ za jego plecami rywalizacja co chwilę obierała inny obrót.

Ścisłą czołówkę tej „grupy pościgowej” stanowiła druga załoga Rallytechnology. Czy to w wynikach poszczególnych Osów, czy klasyfikacji łącznej rajdu, czy też w etapie drugim Łukasz swoim tempem jazdy wypracował doskonałą pozycję, a z każdym przejechanym kilometrem imponował swoją skutecznością.

Co ważne, obydwa samochody przygotowane przez Rallytechnology spisywały się doskonale na jeleniogórskich trasach. Rajd zakończył się pięknym dla całego naszego zespołu akcentem. Na ostatnim odcinku specjalnym dwiema najszybszymi załogami były właśnie załogi Rallytechnology. Kajto w pięknym stylu wygrał kolejną rundę Mistrzostw Polski dokładając do swojej punktacji kolejny komplet punktów, a Łukasz Habaj po trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej traci ich tylko trzy do Wojtka Chuchały – lidera grupy N.

Wracamy z rajdu w doskonałych nastrojach i z kolejnymi wspólnymi sukcesami całego zespołu i naszych kibiców.

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2022
You are  1822536th guest on website - Unique guests: 141209 - Online now: 2 Web created by: Buchti.pl