Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

06/09/2019

WYCZEKIWANY POWRÓT I EMOCJONUJĄCY DEBIUT
– RALLYTECHNOLOGY GOTOWE DO DOMOWEGO STARTU

Wracają emocje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a kolejną odsłoną cyklu będzie 3. edycja Rajdu Śląska. Rywalizacja, rozpoczynająca się dzisiaj, od ceremonii startu na Rynku w Mysłowicach, zgromadzi na starcie aż 115 załóg. Najliczniejsza z nich będzie grupa, która zmierzy się w walce o punkty szóstej rundy polskiego czempionatu. Aż 5, z 56 zgłoszeń wpłynęło w barwach zespołu Rallytechnology, a tak mocnej reprezentacji ekipa z Rybnika, w tym sezonie jeszcze nie miała. Co więcej, w swojej domowej imprezie, zaprezentują kibicom niezwykle emocjonujący skład. Najwyższy, trzeci numer startowy otrzymał Łukasz Habaj, którego w tym rajdzie pilotował będzie Wojciech Włodek. Trzeci kierowca klasyfikacji Mistrzostw Europy, wraca do rajdowej rodziny Rallytechnology w wyjątkowym Fiacie Seicento Abarth.

To jednak nie jedyny samochód spod znaku skorpiona w stawce Rajdu Śląska. Piąty numer startowy na Abartha 124 Rally nakleją Dariusz Poloński i Łukasz Sitek. Wiceliderzy Abarth Rally Cup, po wywalczeniu drugiego stopnia podium na trasach Rajdu Barum, w ten weekend powalczą w klasie Open 2WD (gdzie trafią między innymi na Łukasza Habaja).

Dziewiąty numer otrzymali Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski, którzy specjalnie na odcinki specjalne Górnego Śląska zgotowali swoim kibicom szczególną niespodziankę. Po siedmiu występach w Fordzie Fiesta, tym razem stawiają na „R5-tkę” spod znaku Skody. Po namiotami serwisowymi Rallytechnology staną jeszcze dwa Hyundaie i20 R5. O kolejne punkty powalczą Daniel Chwist i Kamil Heller. Co ciekawe, podobnie jak Sykwester Płachytka, również kierowca z Krakowa, z Rajdem Śląska zmierzy się pierwszy raz.

Skład piątej załogi chyba najbardziej ucieszy kibiców, ponieważ po blisko 5 miesiącach przerwy, do rywalizacji wraca Zbigniew Gabryś. Jego pilotem będzie Robert Hundla, urzędujący Mistrz Polski. Duet wsiądzie wspólnie do rajdówki po raz pierwszy od sezonu 2005.

Na piątek, 6 września, przewidziano dwie krótkie próby - Mikołów (1,90 km) oraz widowiskowe Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich (1,50 km) zaplanowanego obok Stadionu Śląskiego. W sobotnim etapie znalazło się aż 10 odcinków specjalnych rozplanowanych w dwóch pętlach, po pięć prób każda. Całkowity dystans Rajdu Śląska to blisko 108 km. Na ceremonię mety załogi zjadą na Rynek w Żorach, kilka minut po 19.


Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): Rajd Śląska, mimo swojej krótkiej historii, mocno zapracował na uznanie zawodników i kibiców. W trzeciej edycji organizator przygotował jeszcze bardziej atrakcyjny program. To świetny pomysł, żeby przy okazji sportowego widowiska, uhonorować również obchody wydarzeń, tak ważnych w historii naszego regionu.

Dla Rallytechnology najbliższy start będzie wyjątkowy, ponieważ na strefie serwisowej w Chorzowie pojawi się aż pięć niezwykłych rajdówek. Pod naszymi namiotami ponownie zaparkuje Łukasz Habaj, który po raz kolejny zaprezentuje kibicom swojego mocnego Fiata Seicento, a Dariusz Poloński po raz drugi będzie miał okazję przed polskimi kibicami zaprezentować pięknego Abartha 124. W stawce R5 również mamy powody do dumy, a dla każdej z trzech naszych załóg Rajd Śląska przyniesie indywidualne wyzwanie – wyczekiwany powrót lub ważny debiut.

Baza rajdu jest zaledwie kilka kilometrów od naszej siedziby, więc w ten weekend walczymy w swoim domowym rajdzie, a to jeszcze mocniej nas mobilizuje. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na Rajdzie Śląska!

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2019
You are  1165463th guest on website - Unique guests: 111646 - Online now: 5 Web created by: Buchti.pl