Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

22/06/2021

WAŻNE PUNKTY NA MAZURACH
– RAJD POLSKI ZAMKNĄŁ SZUTROWĄ CZĘŚĆ RSMP

Jubileuszowy Rajd Polski przeszedł do sportowej historii, ale wymagający weekend na mazurskich szutrach, zapisał kolejny ważny rozdział w historii Rallytechnology. Stajnia rajdowa z Rybnika już po raz dziewiąty zmierzyła się z odcinkami specjalnymi drugiego najstarszego rajdu świata. Podobnie, jak na Litwie, zespół obsługiwał trzy załogi - dwie z nich walczyły o punkty Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Skład Volkswagenów Polo GTI R5 uzupełnili Dariusz Poloński i Łukasz Sitek.

Dla załogi „skorpiona”, start w Mikołajkach był inauguracją cyklu Abarth Rally Cup, który ma składać się z sześciu eliminacji, rozgrywanych razem z Mistrzostwami Europy. Wicemistrzowie tych rozgrywek z sezonu 2019, trzeci rok z rzędu postawili na start w samochodzie z tylnym napędem. Włoska rajdówka ruszyła na odcinki specjalne za stawką samochodów Rally2, z którymi toczyła nierówny pojedynek w klasie 2. Dla zabrzańsko-ustrońskiego duetu priorytetem były jednak punkty zdobyte w pucharze i walka z rywalami w ERC2. Dysponując tylko tylnym napędem, na mazurskich szutrach mieli utrudnione zadanie, ale to w dobrym stylu zainaugurowali sezon Mistrzostw Europy. Piąty rok współpracy rozpoczęli z kompletem 25 oczek, z którym w pierwszy weekend lipca stawią na rundzie w łotewskim Rally Liepaja.

Rajdowy weekend pełen wrażeń zaliczyli reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team, dla których był to 17 występ w FIA ERC. Na ich wyniku zaważyła przygoda z pierwszego przejazdu próby Wieliczki. Dachowanie i przebita opona kosztowała duet Kasperczyk / Syty spadek z trzeciego, na 26. miejsce w RSMP. W żaden sposób nie zmieniło to jednak bojowego nastawienia załogi Volkswagena Polo GTI R5. Po szybkiej naprawie w serwisie Rallytechnology, zabrali się za odrabianie strat. Ich postawa i finałowa pogoń zasługuje na ogromne uznanie. Świetna i skuteczna, ale też bezkompromisowa jazda dała w niedzielny etapie awans aż o 3 pozycje, do czołowej piątki Mistrzostw Polski. 22 punkty zdobyte w Rajdzie Polski, dało im również awans w klasyfikacji generalnej sezonu. Szutrową część RSMP 2021 kończą z czwartym wynikiem generalki.

W dwóch pierwszych rundach sezonu punktowali również Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik, dla których był to drugi start na szutrze, za kierownicą VW Polo GTI R5. To właśnie oni, jako pierwsi ruszali do odcinków specjalnych w sobotnim etapie. Specyfika jazdy na luźnej nawierzchni i czyszczenie trasy nie sprzyjało utrzymaniu tempa, które mogłoby mocno zagrozić rywalom w RSMP. Mimo to, z odcinka na odcinek wykręcali coraz lepsze czasy i systematycznie awansowali w tabeli. Pod koniec soboty i przez cały niedzielny etap, regularmie meldowali się w czołowej dziesiątce polskiego czempionatu. Ostatecznie po jubileuszowym odcinku Karowa, na ceremonię mety wjechali z 8. wynikiem w rajdzie. W w klasyfikacji sezonu, z 20 punktami zajmują taką samą ósmą pozycję.


Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Emocje Rajdu Polski opadają, a my już rozpoczynamy przygotowania do powrotu na polskie asfalty. Dwie rundy rozpoczynające sezon na luźnej nawierzchni okazały się dobrym pomysłem i sprawiły, że to była naprawdę ciekawa inauguracja.

Dwa bardzo różniące się od siebie rajdy, o odmiennej specyfice odcinków, ale dawka emocji równie mocna. Nie uniknęliśmy problemów i szkoda punktów, które uciekły, ale liczy się to, że ukończyliśmy te rajdy w pełnym składzie – co już samo w sobie nie było łatwym zadaniem.

Wynik Tomka i Damiana to doskonały przykład tego, że liczy się walka do końca, a to zadziałało na nastawienie całego zespołu. W ten weekend całym składem odnosiliśmy mniejsze i większe sukcesy i zabieramy z Mazur cenne punkty. Cieszę się, że kolejny raz mogliśmy wspólnie podjąć to wyzwanie i świętować jubileusz. To był męczący weekend, ale nie zwalniamy tempa - kolejne wyzwania już czekają!”

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2024
You are  2204408th guest on website - Unique guests: 156754 - Online now: 1 Web created by: Buchti.pl