Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

22/08/2012

RAJD RZESZOWSKI 2012 - KAJTO PONOWNIE NAJSZYBSZY

Wśród załóg zgłoszonych do 21 Rajdu Rzeszowskiego na starcie stanęły dwie obsługiwane przez Rallytechnology – Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran w Subaru Impreza R4 oraz Łukasz Habaj i Piotr Woś w Mitsubishi Lancerze Evo IX. Rajd, ze względu na równoczesne rozgrywanie rund Mistrzostw Polski i Słowacji oraz Pucharu Europy Centralnej i Rajdowego Pucharu Polski zanosił się niezwykle emocjonująco dla zawodników i kibiców. Dzięki solidnym przygotowaniom całego zespołu stanęliśmy mocno zmotywowani do rywalizacji w tak mocnej stawce.

Pierwszy etap to 7 odcinków specjalnych, z których pierwszy już tradycyjnie został rozegrany, jako czwartkowy "Super Oes" wytyczony na ulicach miasta. Próbę inaugurującą rajd Kajto zakończył z trzecim czasem, ale pierwszy piątkowy odcinek specjalny załoga Subaru Impreza zapisała na swoje konto, jako zwycięstwo. Kajto wygrał dwa, z trzech odcinków pierwszej pętli i do serwisu przyjechał, jako lider rajdu.

Rajd Rzeszowski niestety szybko zakończył się dla drugiej naszej załogi. Łukasz Habaj osiągnął na prologu najlepszy czas w klasie 3, jednak wszystko przerwał wypadek na OS 3. Przygoda wyglądała poważnie, ale szczęśliwie w zdarzeniu ucierpiał tylko samochód.

Kolejne zwycięstwo na odcinku specjalnym Żarnowa powiększyła przewagę załogi Subaru. Po przejechaniu 105 kilometrów odcinków specjalnych Kajetanowicz z 4 wygranymi OS-ami wygrał pierwszy dzień Rajdu Rzeszowskiego wyprzedzając dwa Peugeoty 207 S2000 (Grzyba o 8, 4 sek. i Bębenka o 29,9 sekundy).

Warunki na trasie, nie były już tak sprzyjające, a opady deszczu spowodowały, że na odcinkach było ślisko i tak istotne stało się dobranie opon. Odpowiedni wybór szybko dał rezultaty. Swoją dominację Kajto udowodnił wygrywając wszystkie trzy odcinki specjalne pierwszej pętli, co pozwoliło zwiększyć przewagę nad Grzybem do ponad 22 sekund. Już tylko trzy odcinki specjalne dzieliły Kajto od pierwszego w karierze zwycięstwa w tej rundzie RSMP. Grzegorz Grzyb w ostatniej pętli odebrał naszej załodze zwycięstwo na drugim przejeździe odcinka Pstrągowa, ale ostatecznie stracił do zwycięzców ponad 41 sekund.

Jest to dla aktualnych Mistrzów Polski i naszego zespołu wyjątkowe zwycięstwo. Po raz czwarty z rzędu, załoga Kajetanowicz / Baran nie miała sobie równych, a ich przewaga w klasyfikacji to już 80 punktów. W polskich rajdach już bardzo dawno nie mieliśmy takiego przypadku. Samochód i cały zespół spisał się doskonale i znów stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Dziękujemy wszystkim naszym wiernym kibicom.

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2019
You are  1148868th guest on website - Unique guests: 110905 - Online now: 3 Web created by: Buchti.pl