Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

28/10/2012

SZEŚĆ ZWYCIĘSTW W 7 RUNDACH - IMPONUJĄCY WYNIK KAJETANOWICZA

Trudno wymarzyć sobie piękniejsze zakończenie sezonu dla naszego zespołu. Obydwie nasze załogi (Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran i Łukasz Habaj / Piotr Woś) osiągnęły doskonałe wyniki w 22 Rajdzie Dolnośląskim, ostatniej rundzie RSMP 2012. W tegorocznej edycji rajdu przygotowano trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 183 km.

Wyjeżdżaliśmy do Polanicy Zdroju w pozytywnych nastrojach, dobrze przygotowani i zmotywowani. Ogromne rzesze kibiców, które zjechały do Kotliny Kłodzkiej liczyły na zaciętą walkę i przez dwa dni rywalizacji nie zawiedli się. Korona Mistrzów Polski 2012 należy już od Rajdu Koszyc do załogi Subaru Impreza RT, ale do rozdania zostało jeszcze wiele bardzo cennych tytułów, a że aspirowało do nich jeszcze wielu zawodników, więc nikt nie miał zamiaru odpuszczać.

Kajto również miał ochotę dopisać do swoich wyników szósty wygrany w tym sezonie rajd i od samego początku skrupulatnie realizował ten plan. Po ceremonii startu w Polanicy Kajto jako pierwszy ruszył do odcinka specjalnego i jako pierwszy został także liderem rajdu. Po pierwszej pętli trzy „OS-owe” zwycięstwa i ponad 15 sek przewagi. Łukasz Habaj swoim Lancerem Gr N toczył wyrównaną walkę z samochodami S2000 i notował czasy w ścisłej czołówce. Na pierwszy serwis doskonałe 4. miejsce w rajdzie.

Druga pętla to kolejne 3 wymagające odcinki specjalne. Pomimo słonecznej pogody, warunki na trasie były trudne. Ogromne znaczenie, zwłaszcza na najdłuższym odcinku miał dobór odpowiednich opon. Wszystkie załogi miały różne pechowe przygody, ale Kajto znów najlepiej radził sobie w tych warunkach, narzucając konkurencji jeszcze szybsze tempo. Na mecie pierwszego etapu przewaga Mistrzów Polski wzrosła do prawie 41 sek. Po raz kolejny w sezonie Kajto wygrał klasyfikację etapu, a na swoje konto dopisał zwycięstwo na każdym z sześciu odcinków specjalnych.

Załoga Habaj / Woś drugą pętle rozpoczęła wspaniałym rezultatem na OS 4. Ich Mitsubishi osiągnęło trzeci czas odcinka przegrywając z Grzegorzem Grzybem o zaledwie 0,2 sekundy. Wyniki na pozostałych dwóch próbach pozwoliły obronić czwarte miejsce w rajdzie i drugie w Grupie N.

Drugi, sobotni etap rajdu przyniósł kolejne sportowe emocje. Na odcinkach trwała zacięta walka, ale jedna rzecz pozostała niezmienna. Liderami rajdu i załogą najszybszą na poszczególnych odcinkach nadal byli Kajetanowicz i Baran. Kajto doskonale radził sobie na śliskich i wymagających fragmentach trasy. Łukasz Habaj, jak sam potwierdzał, na pierwszej pętli przyjął bardziej defensywną strategię. Osiągane czasy pozwoliły jednak bez problemu obronić zajmowane czwarte miejsce (na pierwszym serwisie prawie 38 sekund przewagi nad Tomaszem Kucharem).

Pasmo zwycięstw OS-owych Kajetanowicza przerwał dopiero kapeć złapany na 11 odcinku specjalnym. Po tej przygodzie kolejną próbę nasza załoga przejechała na światłach awaryjnych. Mimo tego pecha i karze 30 sekund przewaga wypracowana nad rywalami nadal gwarantowała bezpieczne prowadzenie w rajdzie. Na ostatnim odcinku Kajto do przewagi dołożył jeszcze 7 sekund i wygrał cały rajd z przewagą 28 sekund nad Wojtkiem Chuchałą. Ostatecznie załoga Rallytechnology potwierdziła swoją dominację w sezonie 2012 kończąc go z 6 zwycięstwami w 7 rundach, z tytułem Mistrzów Polski i zwycięstwem w Klasie 2.

Łukasz Habaj i Piotr Woś stoczyli na ostatnich 4 odcinkach zacięty pojedynek o czwarte miejsce z mocno atakującym Tomaszem Kucharem. Mimo przygód na trasie i złapanego kapcia, wygrali z kierowcą Subaru Imprezy R4 o zaledwie 1,1 sek. Na zakończenie sezonu osiągnęli o Wicemistrzostwo Klasy 3 (Grupy N).

W ten sposób zakończył się dla całego naszego zespołu sezon pełen ciężkiej pracy, która przyniosła piękne momenty i wielkie sukcesy. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym wiernym kibicom, którzy w dążeniu do mistrzowskiego tytułu dawali nam nieocenioną motywację. Do zobaczenia już za kilka tygodni na jubileuszowym Rajdzie Barbórka.

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2019
You are  1148940th guest on website - Unique guests: 110907 - Online now: 1 Web created by: Buchti.pl