Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

28/07/2021

RZYM PONOWNIE ZDOBYTY – POLOŃSKI I SITEK
Z HAT-TRICKIEM W ABARTH RALLY CUP

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek przed startem 9. Rally di Roma Capitale 2021 deklarowali, że chętnie powtórzyli by swój wynik w pucharze z sezonu 2019. Jak pokazał przebieg minionego weekendu, konsekwentnie trzymali się założonego planu i na mecie w Fiuggi, mogli się cieszyć z trzeciego z rzędu najwyższego stopnia podium w Abarth Rally Cup. Załoga wspierana przez Rallytechnology, miała jednego rywala w samochodzie Abarth 124 Rally RGT, ale nie oddali konkurentom, żadnego z 13 odcinków specjalnych. Pewnie prowadzili, od pierwsze do ostatniego ze 190 km trasy, ją przygotował organizator tegorocznej edycji.

Z powodzeniem rywalizowali też o punkty w grupie samochodów z napędem RWD, w której do „Skorpionów”, dołączyły załogi Alpine A110 Rally RGT. Duet Poloński / Sitek, aż 11 razy notował czas w czołowej trójce RGT i na tym samym stopniu podium zameldował się również na mecie. To jednak nie koniec informacji o ich dorobku w trzeciej rundzie FIA ERC. Do Polski zabrali również puchary za trzecie miejsce w kategorii ERC 2. To tutaj mieli najmocniejszych rywali i właśnie zdobycie tego wyniku cieszy najbardziej. Podobnie, jak dwa wygrane odcinki specjalne, po które sięgnęli w sobotnim etapie - OS 3 Affile - Bellegra (7.34 km) i OS 6 Bellegra (2.94 km).

Po trzech rundach i na półmetku rywalizacji w Abarth Rally Cup, mają na swoim koncie komplet 75 punktów, ale wynik z Rajdu Rzymu przyniósł ważny awans w ERC 2. Zarówno w klasyfikacji generalnej kierowców, jak i pilotów Dariusz Poloński i Łukasz Sitek zajmują w tabeli trzecią pozycję. Kolejnym etapem ich walki w Mistrzostwach Europy będzie runda z bazą oddaloną zaledwie 160 km od siedziby Rallytechnology i odcinki specjalne Barum Czech Rally Zlin (27-29 sierpnia), z niezwykłym jubileuszem 50-lecia w tle.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Powrót do Rzymu zapewnił nam niesamowite emocje. Darek i Łukasz mają za sobą bardzo owocną pierwszą połowę tegorocznych Mistrzostw Europy, a wynik Rally di Roma Capitale, potwierdza ich dobrą passę. Abarth 124 Rally RGT, w tym roku, na „swojej ziemi” spisywał się świetnie.

Zaprocentowało doświadczenie z poprzednich edycji, ale na nowych trasach nasza załoga też prezentowała dobre i równe tempo. Poza mniejszymi problemami, ponad 190 km pokonali bez przygód i zasłużenie, po raz kolejny stanęli na podium w Wiecznym Mieście. Zarówno w pucharze, jak i w całym ERC 2 są w ścisłej czołówce, a to dobry prognostyk przed drugą częścią sezonu. W Rajdzie Barum wracamy do walki, gdzie mamy nadzieję, po kolejne zwycięstwo poniesie nas doping polskich kibiców.”Dariusz Poloński: „Ruszyliśmy do tego rajdu, po to by sięgnąć po kolejne zwycięstwo, więc wróciliśmy do Polski z uczuciem, dobrze wykonanego zadania. Z coraz większą przyjemnością wracam na włoskie asfalty, a ten weekend, tylko umocnił mnie w tym przekonaniu. Zwłaszcza rozpoczęcie w piątkowy wieczór, na prologu Caracalla, w termach mających niemal 2 tysiące lat, robiło niesamowite wrażenie, ale to są właśnie niepowtarzalne elementy włoskiej rundy! To był doskonały rajd z pięknymi, ale cały czas bardzo trudnymi odcinkami. Mimo, że Rally di Roma Capitale, zaliczany jest do rund asfaltowych, to nie brakowało jazdy po szutrze.

Pod tym względem niedziela była jeszcze trudniejsza, ale były to problemy, z którymi musiała się mierzyć cała stawka. Nie ustrzegliśmy się wszystkich błędów, ale nie były to poważne przygody. Wszyscy w ten weekend wykonaliśmy w zespole świetną pracę. Abarth w swoim domowym rajdzie, dzielnie znosił trudy i nie zawiódł nas ani raz. Zabieramy stąd trzecie zwycięstwo wywalczone z rzędu i ważne punkty w ERC 2, ale przede wszystkim pokłady pozytywnej energii i pewność siebie przed kolejnym rajdem. Już nie mogę się doczekać kolejnego rajdu. Dziękuje kibicom i wszystkim partnerom za wsparcie i zaangażowanie!”

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2024
You are  2204395th guest on website - Unique guests: 156754 - Online now: 1 Web created by: Buchti.pl