Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

27/08/2021

DWIE ZAŁOGI RALLYTECHNOLOGY WALCZĄ W MOCNEJ OBSADZIE JUBILEUSZOWEJ „BARUMKI”

Ostatni sierpniowy weekend 2021 roku, w wyjątkowy sposób zapiszę się na kartach historii europejskiego sportu samochodowego. Przez trzy najbliższe dni czołowi zawodnicy Mistrzostw Czech i mocna międzynarodowa obsada, powalczą o punkty na kultowych asfaltowych odcinkach specjalnych wschodnich Moraw. Święto czeskiego motorsportu będzie mieć w tym sezonie szczególny charakter, za sprawą 50. edycji Barum Czech Rally Zlin. Obchody jubileuszu opóźniły się o rok, ale ostatecznie impreza powraca, ze zdwojoną siłą i bardzo atrakcyjnym programem oraz z tym, na czym najbardziej zależało organizator – udziałem kibiców. Najważniejsza pozostaje rywalizacja sportowa, a pod tym względem rajd w Zlinie zapowiada się imponująco. Rozgrywane wspólnie, piąta runda krajowego czempionatu i czwarta runda FIA ERC, zgromadziła na starcie blisko 140 załóg.

„Barumka” to także runda Abarth Rally Cup 2021, więc na liście zgłoszeń nie zabrakło Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka. Reprezentanci zespołu Rallytechnology mają szansą, by po raz czwarty w tym sezonie, stanąć na najwyższym podium pucharu. Dwa lata temu wywalczyli tutaj drugie miejsce, więc w planie na tegoroczną edycję, celują jeszcze wyżej. W tym pojedynku będą mieć dwóch rywali w rajdowych „Skorpionach”, jednak tempo na porannym odcinku testowym i kwalifikacyjnym, pokazało, że potrzymanie pasma zwycięstw jest w ich zasięgu. Równie ciekawie zapowiada się ich pojedynek w stawce ERC 2, gdzie ich głównymi konkurentami będzie inna polska załoga - Michał Pryczek / Krzysztof Marschal (Subaru Impreza STi N15), która w klasyfikacji sezonu, traci do duetu Abartha tylko 2 punkty. Poloński i Sitek zajmują w tej stawce trzecie miejsce.

Akcentu zespołu Rallytechnology nie zabraknie także w najmocniejszej kategorii samochodów Rally2 / R5, których do 50. Barum Czech Rally Zlin zgłosiło się ponad 30. Dla zespołu z Rybnika, po raz kolejny punktował będzie jeden z najbardziej doświadczonych czeskich zawodników Antonin Tlustak. Skład załogi Skody Fabia Rally2 evo z numerem 26, uzupełni Michal Vecerka.


Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Na powrót Rajdu Barum czekała cała rajdowa Europa, ale na sportowe święto takiego formatu naprawdę warto było czekać. Organizatorzy mocno dopracowali tegoroczną trasę, wybierając chyba wszystkie z najciekawszych odcinków specjalnych, na których do tej pory rozgrywany był czeski klasyk. Jeśli sprawdzą się prognozy, to może to być deszczowa i jedna z najtrudniejszych edycji „Barumki”. Imponująca lista zgłoszeń tylko dopełnia obrazu całego rajdu, na którym po prostu trzeba być.

Dla Darka i Łukasza to bardzo ważny punkt w walce o tytuły w Abarth Rally Cup i ERC 2, gdzie nasza załoga jest w ścisłej czołówce, dlatego mocno przygotowywaliśmy się do tej wizyty w Zlinie. Dwa lata temu pokazali, że są w stanie walczyć o najwyższe lokaty i dobrze czują się na morawskich odcinkach, dlatego celujemy w zwycięstwo. Po raz kolejny do naszego zespołu dołącza Antonin Tlustak, więc emocje na ten weekend będą podwójne. Zapraszamy do Zlina i na RZ-ty. Trzymajcie kciuki.”

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2024
You are  2204454th guest on website - Unique guests: 156754 - Online now: 1 Web created by: Buchti.pl