Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

26/03/2022

RALLYTECHNOLOGY INAUGURUJE SEZON NA RALLY MASTERS

Ostatni weekend marca obfituje w rajdowe emocje. Obok rywalizacji na Azorach, w Chorwacji, Węgrzech czy w Czechach, na dawkę wrażeń mogą liczyć także polscy kibice. Już jutro zainaugurowany zostanie kolejny sezon cyklu Rally Masters, w której tempo będą dyktować zawodnicy doskonale znani z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście zgłoszeń 34. Rally Masters Złotoryja 2022 (26-27 marzec 2022) znalazło się 25 załóg, a stawkę otworzą samochody kategorii Rally2.

Ekipa Rallytechnology, stanie do rywalizacji z dwoma duetami, a kibice będą mogli śledzić dwa wyjątkowe debiuty. Zgodnie z zapowiedzią, Dariusz Poloński i Łukasz Sitek zamieniają tylnonapędowego Abartha 124 Rally RGT na Volkswagena Polo GTi R5. Zeszłoroczni Mistrzowie Europy w Pucharze Abartha, rozpoczynają czwarty wspólny sezon startów z nowym wyzwaniem. Najbliższy start to ważna część przygotowań do właściwej części sezonu.

Kolejną niespodziankę przygotował drugi duet obsługiwany w tym sezonie, przez rybnicką firmę. Grzegorz Bonder, po końcówce sezonu 2021, spędzonej w samochodach z napędem 4WD, ponownie wraca za kierownicę „ośki”. Na odcinkach specjalnych Dolnego Śląska, zaprezentuje nowe Renault Clio w specyfikacji Rally4. Na prawym fotelu rajdówki pojawi się utytułowany Kamil Heller. Załoga, która ogłosiła już program startów w RSMP 2022, w ten weekend wystartuje wspólnie w zawodach po raz pierwszy.

Duety Poloński / Sitek oraz Bonder / Heller zmierzą się z sześcioma odcinkami specjalnymi, na które złożą się dwie próby Sokołowiec (5 km) i Lubiechowa 1 (9,13 km) o łącznym dystansie 42,39 km. Także trzykrotnie zjadą na strefę serwisową w Złotoryi.


Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Po kilku sesjach testów, dziś na dobre rozpoczynamy sezon 2022. Jak zawsze, początek roku przyniesie wiele rajdowych zmian, ale jestem pewien, że spodoba się to kibicom i przyniesie dużo emocji. Rozpoczynamy rywalizację w doświadczonym składzie zawodników, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować przez wiele lat.

To dla nas ważne wyróżnienie, że to właśnie z Rallytechnology zdecydowali się podjąć to nowe wyzwanie. Jedziemy ten rajd treningowo, żeby przejechać cenne kilometry. Głód jazdy jest jednak tak duży, że jestem pewien, że chłopaki nie zapomną też o widowiskowej jeździe dla kibiców. Szykuje się ciekawy dzień. Zapraszam na odcinki specjalne 34. Rally Masters Złotoryja i trzymajcie kciuki!”

<< PREVIOUS NEWS SEE ALL NEWS NEXT NEWS >>
 
Home | News | About Us | Team | Offer | Cars | Crews | Partners | For Sale | Gallery | Contact | Rallytechnology 2008-2024
You are  2204453th guest on website - Unique guests: 156754 - Online now: 1 Web created by: Buchti.pl