Home About Us Team Offer Cars Crews

NEWS

25/03/2023

PIOTR PARYS I DAMIAN SYTY ROZPOCZYNAJĄ SEZON OD PODIUM

Ekipa Rallytechnology wraca ze Słowacji z pierwszym tegorocznym sukcesem. Po intensywnym programie testów Piotr Parys i Damian Syty oficjalnie zainaugurowali sezon startem w 4. Rally Slovakia Ring (24-25 marca 2023). Wynik na mecie to pierwsze wspólne podium.

Załoga Forda Fiesty Rally3 przygotowanego przez firmę Rallytechnology już na porannej próbie wywalczyła wynik w czołowej trójce klasyfikacji generalnej, a na pozostałych pięciu odcinkach specjalnych systematycznie poprawiała tempo. W całym rajdzie tylko dwa razy zanotowali czas poza podium (na czwartym miejscu), ale nie zagroziło to świetnej pozycji na mecie inauguracji Mistrzostw Słowacji.

Piotr pojechał konsekwentnie i nie ustępował walecznością wielu bardziej doświadczonym konkurentom. Na podium stanął obok utytułowanych załóg ze Słowacji i Polski – Jaroslava Melichárka i Erika Melichárka (Ford Fiesta RS WRC) oraz Grzegorza Grzyba pilotowanego przez Piotra Sieliło (Skoda Fabia Rally2 evo). Parys i Syty, na dystansie 67 kilometrów o 22 sekundy pokonali kolejny duet „biało-czerwonych” w samochodzie w specyfikacji Rally2. Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń (Skoda Fabia Rally2 evo) w bezpośredniej walce dwa razy pokonali duet w barwach Rallytechnology.

To mocny sygnał dla tegorocznych rywali młodego zawodnika z Lublina, a dla zespołu zapowiedź emocjonującego sezonu. Jeśli debiutować w nowym zespole i za kierownicą nowego samochodu, to właśnie w takim stylu.